Wyjazdy do Watykanu

To najmniejsze państwo świata zna chyba każdy. Na mapie pojawiło się na dobre wraz z powstaniem chrześcijaństwa i pierwszymi wiekami naszej ery. Dziś to jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc zwiedzających Rzym, w którym można zobaczyć fantastyczne zabytki.

Dlaczego warto odwiedzić Watykan?

Watykan to nie tylko najmniejsze państwo świata, ale także jedna z dwóch enklaw w Europie, konkretnie na terenie Włoch, w samym centrum Rzymu. Lato studenckie w Watykanie to przede wszystkim zobaczenie wielkich dzieł sztuki na własne oczy. Sam plac świętego Piotra to lokalizacja kultowa. Watykan to tylko ten wąski obszar w Rzymie, w związku z czym jego zwiedzanie nie zajmuje tak wiele. Choć może być wymagające.
W Watykanie wraz z Party Camp zobaczysz tylko to, co potrzebne. Miejsce to może być naprawdę ciekawe dla każdego, nie tylko dla wierzących, stąd warto wybrać takie wakacje studenckie w Watykanie i wykorzystać okazję, by zwiedzić miasto-państwo pozostałe do naszych czasów.

Jaka waluta obowiązuje w Watykanie?

Euro

Poznaj atrakcje, z których słynie Watykan

Na Watykan składają się liczne ogrody watykańskie, plac świętego Piotra, Bazylika Świętego Piotra oraz Pałac Apostolski. Oprócz tego jest tu biblioteka, sklepy, radio watykańskie czy muzeum, w którym warto zobaczyć przepiękne dzieła sztuki. Podobnie jak i w samej Kaplicy Sykstyńskiej ze sławnymi, pięknymi freskami Michała Anioła. Wyjazdy studenckie w tym miejscu to głównie zwiedzanie, choć nie można zapominać, że plusem jest pobyt blisko Rzymu, a tam jest także wiele miejsc, które warto zobaczyć i zapamiętać. No i gdzie można się pobawić, więc wyjazd do Watykanu nie musi skupiać się tylko na jednym.

Sprawdź nasze oferty w Watykanie

Wyjazdy studenckie do Watykanu