Wyjazdy do Monako

Miasto-państwo, które atrakcjami może obdzielić niejeden kraj w Europie. Jest słynnym miejsce, które nie bez kozery odwiedzane jest czy stanowi rezydencję dla wielu miliarderów z całego świata. Choć pozostaje w unii z Francją, jest niezależnym księstwem.

Dlaczego warto odwiedzić Monako?

Powodów do odwiedzin w Monako jest naprawdę wiele. Z jednej strony to chęć spędzenia lata studenckiego w miejscu nieszablonowym i niezwykle popularnym. Z drugiej strony to także wyjazd do miasta, które słynie z przepięknych plaż i niezwykłego kasyna. Monako to księstwo zarządzane przez księcia Alberta II Grimaldiego, które pozostaje niezależne i w związku z Francją. To właśnie z tym państwem graniczy.
Wyjazdy dla studentów do Monako to okazja, by przyjrzeć się z bliska miejscu, gdzie rozgrywane są zawody grand prix Formuły 1 oraz posmakowania osobiście zabawy w klubach tego niewielkiego, ale bardzo prężnie rozwiniętego księstwa. Imponujące pałace i budynki, które od wieków zdobią wybrzeże Morza Śródziemnego to prawdziwy rarytas dla każdego.

Jaka waluta obowiązuje w Monako?

Euro.

Poznaj największe atrakcje Monako

Monako charakteryzuje doskonały klimat, ciepło i przyjemna łagodność. Wakacje studenckie w Monako to przede wszystkim zwiedzanie Pałacu Książęcego czy innych znanych budynków, głównie w dzielnicy Monte Carlo. Jest także centrum turystyczne Monako, czyli La Condomine. Słynne kasyna już na Ciebie czekają, a oprócz tego zabawa w najlepszych klubach i impreza, jakiej nie zaznasz nigdzie indziej. To musi być Monako!

Sprawdź nasze oferty w Monako

Wyjazdy studenckie do Monako