Wyjazdy do Islandii

Islandia to wyspa leżąca daleko na północy Europy. Jedno z najmniej odkrytych, ale przepięknych miejsc, które zachwyca nietypową pogodą oraz przepięknymi krajobrazami. Czy warto spędzić kilka dni w tym odmiennym klimacie i sprawdzić, jak bawią się Islandczycy?

Dlaczego warto wyjechać na Islandię?

Niewielka wyspa jest miejscem wzmożonego zainteresowania turystów już od kilku lat. To miejsce szczególne, bowiem leży tu jeden z największych w Europie lodowców. Poza tym Islandia to wyspa aktywnych wulkanów, więc jej zwiedzanie jest intrygujące i ciekawe zarazem. Dobre miejsce na intensywne oraz imprezowe lato studenckie na Islandii. Spędzanie tu czasu można rozdzielić między cuda przyrodnicze oraz Reykjavik, czyli niezwykłą stolicę tego niewielkiego kraju.

Jaka waluta obowiązuje na Islandii?

Korona islandzka.

Reykjavik oraz Vatnajokull

Największą atrakcją wakacji studenckich na Islandii jest Park Narodowy Vatnajokull wraz ze wspomnianym lodowcem. To miejsce, w którym można zobaczyć przepiękne widoki i poczuć klimat Islandii. Wokół jest jednak wiele miejsca, by także się zabawić, bowiem wspólne festiwale to jedna z ulubionych rozrywek Islandczyków. Trzeba także pamiętać, że na wyspie jest wiele źródeł ciepła, gejzerów, których wystrzał to prawdziwy pokaz sztuki.
Reykjavik jest niewielkim miastem, w którym mieszka ponad 120 tysięcy mieszkańców. Jeśli jednak na równi z zabytkami oraz ciekawymi miejscami w stolicy ciekawią Cię możliwości klubowe tego miasta, to wybierz wyjazdy dla studentów na Islandię z Party Camp.

Sprawdź nasze oferty w Islandii

Wyjazdy studenckie do Islandii