Wyjazdy do Francji

Francja to jeden z najbardziej zróżnicowanych krajów Europy ? nic więc dziwnego, że przyciąga zarówno miłośników białego szaleństwa, jak i zagorzałych plażowiczów. Coś dla siebie wśród wakacyjnej oferty kraju znajdą zarówno miłośnicy większych fal, jak i sielskiej, śródziemnomorskiej atmosfery. Zachodnie i południowe wybrzeże różni się od siebie pod kątem flory, rzeźby terenu i infrastruktury, co sprawia, że turyści mogą wybierać spośród niezwykle zróżnicowanej bazy miejsc w różnych regionach ? Normandii, Akwitanii, Bretanii, Oksytanii i na Lazurowym Wybrzeżu. Każdy, kto uwielbia narty czy snowboard wie z kolei, jaką renomą i popularnością cieszą się francuskie kurtorty zimowe. Na popularność francuskich destynacji składa się kilka czynników ? doskonale zachowana architektura, wyrafinowana kuchnia i natura, która potrafi naprawdę zachwycić. Wybierając wyjazd z Party Camp, poznasz wszystkie oblicza jednego z największych krajów kontynentu. Sprawdź nasza szeroką ofertę obozów, by wybrać idealne wakacje dla siebie.

Jaka waluta obowiązuje we Francji?

Euro

Jakie dokumenty są potrzebne, by wjechać do Francji?

Francja, podobnie jak Polska, należy do strefy Schengen. Wjazd na teren Francji nie wiąże się z koniecznością okazania jakiegokolwiek dokumentu. Należy mieć przy sobie ważny dowód osobisty lub paszport.
Kiedy najlepiej odwiedzić Francję?

Nie ma idealnego momentu na odwiedzenie Francji, a mówiąc inaczej ? wszystkie są równie doskonałe! Zróżnicowany klimat sprawia, że kraj jest idealną destynacją zarówno wiosną i latem, jak i jesienią ? do listopada temperatury w południowych rejonach Francji są wyjątkowo łagodne. Jeśli uwielbiasz zimowe sporty, zapewne ucieszy Cię fakt, że francuskie Alpy i Pireneje stwarzają doskonałe warunki do ich uprawiania, oraz dysponują najlepszymi europejskimi ośrodkami narciarskimi o wyjątkowo rozbudowanej infrastrukturze.

Gdzie wybrać się na na narty we Francji?

Miłośnicy sportów zimowych co roku przybywają tłumnie do francuskich kurortów, by cieszyć się wspaniałymi warunkami i dobrze przygotowanymi stokami i trasami biegowymi. Jednym z najpopularniejszych destynacji dla narciarzy i snowboardzistów jest Val Thorens; w niczym nie ustępują jej Risoul, Les 2 Alpes czy Val d?Issere. To miejsca w których nie tylko możesz cieszyć się swobodą w kwestii jazdy, ale także uczestniczyć w różnych aktywnościach poza stokiem. Wieczorami kurorty tętnią życiem, przyciągając imprezami, które będziesz wspominać jeszcze na długo. Wybierz się na jeden z organizowanych przez Party Camp obozów narciarskich i snowboardowych, które będziesz wspominać po wielu latach. Oprócz idealnych warunków na stok, w kurtortach Francji znajdziesz również atrakcje, które uczynią Twoje zimowe wakacje najlepszymi w życiu!

Lazurowe Wybrzeże ? co warto zwiedzić?

Prawdziwie ikoniczne miejsce, które zawdzięcza swoją sławę głównie filmom ? a także festiwalowi filmowego w Cannes. Lazurowe Wybrzeże od zawsze było jednak miejscem, które przyciągało turystów pogodą, piękną klifową linią brzegową i licznymi portowymi miastami. Cannes, Nicea i Saint Tropez to obowiązkowe punkty dla każdego, kto zdecyduje się na podróż do tej części Francji. Warto odwiedzić też Marsylię i znajdujące się w pobliżu ? Calanques ? wapienne formacje skalne, tworzące lazurowe zatoki, które wspaniale prezentują się na zdjęciach.

Co zobaczyć w Paryżu?

Na deser oczywiście Paryż ? jedna z najważniejszych europejskich stolic, miejsce szykowne i eleganckie, ale jednocześnie posiadające wiele oblicz ? także tych bardziej szalonych! Odwiedzając francuską stolicę, nie można oczywiście zrezygnować ze spaceru po Polach Elizejskich, odwiedzin wieży Eiffla czy Luwru i Jardins Tuileries, ale warto również odkryć nocne życie Paryża ? jazzowe knajpki i nowoczesne kluby, w których bawisz się będziesz tak dobrze, jak w dyskotekach najlepszych kurortów wybrzeża. Będąc w stolicy Francji, możesz również pokusić się o wycieczkę do Wersalu i zamków w Dolinie Loary, zagubionych pośród zielonych wzgórz.

Sprawdź nasze oferty we Francji

Wyjazdy studenckie do Francji