Wyjazdy do Estonii

Najdalej na północ wysunięty kraj Inflantów i bardzo nowoczesne państwo, które na przykład wprowadziło głosowanie przez internet. Estonia to kraj szybko się rozwijający, stawiający na nowe technologie i doskonale przystosowany do nowego wieku. Czym zaskoczy Cię ten dumny kraj Północy?

Dlaczego warto zobaczyć Estonię?

Estonia leży na północnym cyplu Inflantów, jest jednym z krajów Bałtyckich. Stolicą jest Tallin, największy port kraju, a sama Estonia graniczy tylko z Łotwą i Rosją. Estończycy to dumni ludzie, którzy z chęcią przyjmą ludzi podczas wyjazdów dla studentów do Estonii i pokażą, jak można bawić się nie tylko w stolicy państwa, ale także w innych ośrodkach miejskich. Sprawności, zaradności i jakości życia można im pozazdrościć, bo dziś Estonia to jedno z najlepiej rozwiniętych państw Unii.

Jaka waluta obowiązuje w Estonii?

Euro.

Tallin i jeziora, czyli miejsca, które można odwiedzać bez końca

Tallin to jedno z ciekawszych miast tego regionu, mogące konkurować nowoczesnością i charakterystycznym, skandynawskim stylem z Helsinkami czy Sztokholmem. Jest miastem otwartym i rozwiniętym. Widać tu wiele doskonałych restauracji, nowoczesnych i regionalnych sklepów, ale także mnóstwo klubów, bowiem Estończycy uwielbiają gorące imprezy. Podczas lata studenckiego w Estonii na pewno się nie przegrzejesz od słońca, ale od innych rzeczy już jak najbardziej.
Trzeba jednak pamiętać, że wypoczynek nad wodą to nie tylko Morze Bałtyckie i dwie spore wyspy na południowym zachodzie kraju, ale także jeziora. Jednym z nich jest Pejpus, jedno z największych jezior Europy, a także miasto Kallaste, gdzie istnieje doskonała baza noclegowa na obozy studenckie, które w tym miejscu znajdą zabawę, przyjemność i wypoczynek.

Sprawdź nasze oferty w Estonii

Wyjazdy studenckie do Estonii