Wyjazdy do Chorwacji

Chorwacja to niekwestionowany numer jeden wśród destynacji wakacyjnych Polaków. Zachwycające wybrzeże Dalmacji, gdzie skaliste góry łączą się z lazurem morza, to doskonała sceneria dla obozu Party Camp, który dostarczy Ci niezapomnianych imprezowych wrażeń. Nasze wycieczki zaplanowane są w taki sposób, byś mógł w pełni cieszyć się życiem nocnym, a jednocześnie poznawać uroki chorwackich miasteczek i integrować się z innymi uczestnikami obozu. Chorwacja ma wszystko, czego możesz oczekiwać od idealnej wakacyjnej destynacji ? aromatyczną kuchnię, góry, lazurowe morze, ciekawą architekturę i bary na każdym kroku!

Chorwacja to prawdziwa skarbnica miejsc wartych odwiedzenia, w których wpływy włoskie mieszają się z bałkańskimi. To jednak nie tylko kraj, który zachwyca kulturową spuścizną i krajobrazami, ale też idealna imprezowa destynacja! Uczestnicząc w jednym z organizowanych przez nas wyjazdów, będziesz mieć okazję poznać Chorwację również od tej strony. Nasze starannie zaplanowane aktywności uwzględniają gry różnego rodzaju, a także imprezy pod każdą możliwą postacią. Jeśli interesuje Cię wyjazd pełen niespodzianek i nowych znajomości, zamów miejsce na siebie i przygotuj się na intensywne dni, które bez wątpienia będziesz wspominać do końca życia! Które miejsca możesz odwiedzić, wybierając jedną z naszych wycieczek?

Jaka waluta obowiązuje w Chorwacji?

Kuna

Co zwiedzić w Istrii?

Pula, główne miasto Istrii jest jednym z częściej odwiedzanych ze względu na zachwycające plaże i interesującą spuściznę kulturową, będącą mieszanką wpływów chorwackich i włoskich. W Puli znajdziesz między innymi amfiteatr, dorównujący rozmiarami i rozmachem koloseum rzymskiemu. Kolejne miasteczko, położone w Istrii, które będziesz miał okazję zwiedzić z naszym Party Camp to Rabac. Kurort, który jeszcze do niedawna był małą rybacką osadą, zachował kameralną atmosferę, dzięki której jest idealną bazą noclegową do odpoczynku po nocnych szaleństwach.

Co zwiedzić w Dalmacji?

Makarska to miasto w Dalmacji, które robi wyjątkowo duże wrażenie na odwiedzających. Wszystko dzięki wysokim skalistym górom, które w zestawieniu z Morzem Śródziemnym tworzą spektakularny efekt. Makarska to również klasyczny kurort, w którym znajdziesz mnóstwo restauracji, klubów i barów. Dalmackiej części Chorwacji nie sposób zwiedzić, pomijając Split – jedną z największych metropolii kraju, w której nowoczesność splata się z tradycją. Miasto, pełne wąskich uliczek, przywodzi na myśl lądową Wenecję. Będąc tam, zwiedzisz między innymi Pałac Dioklecjana i przespacerujesz się nadmorską promenadą. Split i Trogir to też idealne destynacje dla imprezowiczów – oferta klubowa w sezonie, jeśli wiesz, gdzie warto się wybrać, potrafi naprawdę zaskakiwać.

Zadar to kolejne miasto północnej Dalmacji, które jak większość destynacji na wybrzeżu, zaskakuje obecnością historii na każdym kroku.Zabytkowa starówka, kręte uliczki, interesująca architektura – wszystko to znajdziecie w Zadarze. Co czyni miasto wyjątkowym? Przede wszystkim fakt, że stanowi ono bramę do naturalnych cudów Chorwacji. Z Zadaru bez trudu dotrzecie do popularnych parków narodowych, w których przyroda naprawdę zadziwia, na przykład na Jeziora Piltvickie.

Które atrakcje naturalne Chorwacji są warte uwagi?

Marzy Ci się spędzenie dnia na rajskiej wyspie? W Chorwacji nie ma nic prostszego ?dalmackie wybrzeże otoczone jest mniejszymi i większymi wysepkami, które zachwycają krajobrazem i błogą atmosferą. Zatoki między skałami i lazurowa woda to idealna sceneria dla letniego lenistwa, na które także będzie czas podczas naszych wyjazdów. Przy okazji spróbujesz lokalnego wina czy rakiji, która stanowi główny napój podczas tutejszych imprez!

Będąc w Chorwacji, trudno zapomnieć o wizycie w najsłynniejszym parku narodowym w kraju, którego wizytówką są imponujące Wodospady Krka. Zwiedzać to malownicze miejsce można pieszo, rowerem, lub poprzez uczestnictwo w rejsie statkiem, który zapewni mnóstwo okazji do zrobienia idealnych instagramowych fotek. Wycieczka na wodospady znajduje się w programie większości naszych chorwackich wyjazdów ? nie przegap jej!

Sprawdź nasze oferty w Chorwacji

Wyjazdy studenckie do Chorwacji