Wyjazdy do Białorusi

Białoruś jest niedocenianym miejscem na mapie Europy, przede wszystkim ze względu na panującego tam dyktatora-prezydenta. Jednak niesłusznie może być pomijana przy organizowaniu wycieczek, bowiem ten kraj kryje w sobie wiele przepięknych miejsc, do których Polacy przez wieki dołożyli swoją cegiełkę.

Urokliwa przyroda Białorusi

Białoruś to dziś wielki teren wypełniony pięknymi widokami. Mnóstwo tu lasów i rzek, jezior i wzgórz. Miasto leży na wschód od Polski, granicząc z Rosją, Litwą, Polską, Ukrainą i Łotwą. Wiele miejsc, które dziś należą do Białorusi, dawniej były polskie, stąd wycieczki studenckie na Białoruś nie muszą być tylko okazją do zabawy, ale i poznania ludzi, którzy w wielu przypadkach mają część polskiej krwi. To państwo nie ma bardzo rozwiniętej infrastruktury miejskiej, ale równoważy przepięknymi widokami.

Jaka waluta obowiązuje na Białorusi?

Rubel białoruski.

Grodno ? zachwyca i urzeka; Narocz ? dla kąpieli idealne

Dwa miejsca na Białorusi warto odwiedzić szczególnie. Choć oczywiście stolica kraju, Mińsk, to miejsce godne polecenia, to dla Polaków podczas wyjazdów studenckich na Białoruś ważne będzie Grodno. Od polskiej granicy dzieli je niecałe 15 km, a samo miasto jest świadectwem bogactwa Królestwa Polskiego z okresu XVI i XVII wieku. Przepiękne zabytki, urokliwa starówka i dużo zieleni ? Grodno warto zwiedzić.
Nie można zapomnieć także o zabawie nad wodą, a w przypadku Białorusi najlepiej sprawdza się do tego jezioro Narocz. To jedno z największych jezior na Białorusi leżące w Naroczańskim Parku Narodowym. Oprócz kąpieli i wypoczynku, jest tu także dobrze rozwinięta baza turystyczna, więc okazji do imprezowania podczas obozów studenckich nie zabraknie.

Sprawdź nasze oferty w Białorusi

Wyjazdy studenckie do Białorusi