Wyjazdy do Belgii

Niezwykły, choć mały kraj, który kryje w sobie wiele tajemnic. Belgia to jedno z państw niderlandzkich, które wpływami podzieliło się między francuskojęzycznych a niemieckojęzycznych mieszkańców. Znajdziesz tu i plaże, i morze, i piękne krajobrazy, i przestrzeń do zabawy.

Odkryj Belgię, jakiej nie znałeś

Belgia to kraj położony nad Morzem Północnym, graniczący z Holandią, Luksemburgiem, Niemcami i Francją. Największym miastem oraz stolicą jest Bruksela, ale Belgia to także Liege, Antwerpia czy Brugia. Klimat jest dość łagodny, choć nie ma tu bardzo wysokich temperatur. Plaże nie są więc oblegane przez turystów, także podczas wyjazdów studenckich do Belgii. Mimo tego obozy z Party Camp cieszą się bardzo dużym powodzeniem, bowiem w Belgii nigdy nie można się nudzić.

Jaka waluta obowiązuje w Belgii?

Euro.

Brugia, czyli piękny port i Bruksela, czyli stolica

Tak naprawdę jest wiele miejsc do zwiedzania zarówno w Brukseli, jak i innych miastach tego niewielkiego, francuskojęzycznego kraju. Nadmorski kurort Ostenda i port Brugia to miejsce szczególnie chętnie odwiedzane przez Belgów i turystów. Można tu przejść się po plaży, zorganizować najlepszą imprezę albo spróbować legendarnych belgijskich frytek. Obozy studenckie w Brukseli to także smak czekolady, która jest tu dostępna niemalże wszędzie.
Trzeba pamiętać, że Bruksela to stolica bardzo rozwinięta. Pełna doskonałych restauracji, smacznych serów, cudownej czekolady, oczywiście frytek, ale także nocnych klubów, w których kwitnie zabawa podczas lata studenckiego w Belgii. Tego nie da się opowiedzieć. To trzeba przeżyć samemu.

Sprawdź nasze oferty w Belgii

Wyjazdy studenckie do Belgii