Wyjazdy do Andory

Andora to niewielki kraj położony w Pirenejach, którego największą atrakcją są właśnie góry, obok których rozciąga się jego terytorium. To miejsce nieodwiedzane często przez turystów, którzy zatrzymują się albo w Hiszpani, na zachód od kraju, albo we Francji, która leży na wschodzie. A warto odkryć mało uczęszczaną Andorę.

Starożytne, pasterskie ludy

Andorczycy to naród bardzo życzliwy, choć nieokazujący wielu emocji. Przez wiele wieków żyli w Pirenejach, schowani i skupieni na pasterskich obowiązkach. Dziś kraj odwiedza coraz więcej turystów, których największą ambicją jest zwiedzenie różnych szczytów górskich. Zwłaszcza lato studenckie w Andorze może być ciekawe, właśnie ze względu na to, że cały kraj jest położony w górach, więc tras i szlaków nie zabraknie na wiele tygodni wędrówki. Raj dla osób, które w taki sposób odpoczywają.

Jaka waluta obowiązuje w Andorze?

Euro.

Dlaczego Andora to miejsce warte zobaczenia?

Andora jako miasto nie urzeka licznymi zabytkami. Jest w ogóle niewielka, licząca niespełna 20 tysięcy mieszkańców. Miasto jest jednak zbudowane przed wieloma wiekami, więc widać tu średniowieczne zabudowania. Podczas wycieczek studenckich do Andory z pewnością warto jest zwiedzić całe miasto i spędzić czas na różnych stokach gór. Na pewno trzeba wybrać się na najwyższy szczyt tego państwa, czyli do Pic de Coma Pedrosa, gdzie można zobaczyć ogrom gór, jaki otacza ten region.
Warto także odwiedzić w trakcie wyjazdów studenckich pak narodowy ? Parc Natural de la Vall de Sorteny i spędzić tam nieco więcej czasu. Największym atutem Andory jest z pewnością przyroda, która otacza wszystkich przyjezdnych z każdej strony i jest czymś niepowtarzalnym i niedoścignionym.

Sprawdź nasze oferty w Andorze

Wyjazdy studenckie do Andory