Sylwester w polskich górach? Jak najbardziej!

Powitanie nowego roku musi mieć odpowiednią oprawę. Dlatego chcąc spędzić piękne momenty na zakończenie roku i powitać nowy z przytupem, już dziś powinniśmy skupić się na zarezerwowaniu odpowiedniego miejsca. Tymczasem wielu z nas czeka do ostatniej chwili, przez co traci szansę na przeżycie czegoś niezwykłego. Jednym z ulubionych miejsc Polaków na spędzanie ostatniej nocy roku są góry. W Polsce możemy się pochwalić wieloma ośrodkami, które oferują niezwykłe atrakcje.

Historia zabaw sylwestrowych

Huczne witanie Nowego Roku to nie wymysł starożytnych. Jako święto wigilia Nowego Roku pojawiło się w XIX wieku, a właściwie pod jego koniec. To liturgiczne wspomnienie papieża Sylwestra I. Tradycyjnie wówczas żegnamy to, co stare i hucznie, przy wtórze głośnej muzyki i alkoholu z nadzieją witamy to, co nowe. W wielu krajach tradycyjnym trunkiem, którym wita się Nowy Rok jest szampan. Samo święto narodziło się na przełomie XIX i XX wieku wśród bogatych warstw społecznych. Stopniowo, wraz z latami, już w XX wieku, święto to zaczęło przyjmować się także wśród klasy średniej oraz biedoty. Co ciekawe każdy kraj dorobił się lokalnych tradycji sylwestrowych, np. w Hiszpanii wraz z uderzeniem zegara wybijającego północ zjada się jedno winogrono. W Danii, równo o północy zeskakuje się z krzesła, a w Polsce otwiera się drzwi i okna, by szczęście mogło znaleźć drogę do naszych domów.

Polski Sylwester w górach

Jednym z najpiękniejszych miejsc, w jakich można spędzić tę jedną, wyjątkową noc są Polskie góry. 31 grudnia całe pasmo Sudetów oraz Karpat zamienia się w jedną, wielką imprezę. Studencki Sylwester 2018 w tatrzańskich, bieszczadzkich czy karkonoskich miejscowościach na długo zapadnie w pamięć. Z pewnością nie zabraknie tańców, głośnej muzyki i szampana. Nikt nie oszczędzi również gardeł, a wielu z Polaków przywita Nowy Rok wprost na stoku. Już dziś zaplanuj swoje sylwestrowe szaleństwo i wybierz się w najgorętsze miejsce na mapie polskich gór?

Zakopane, Zakopane

Najciekawiej zapowiadają się imprezy sylwestrowe w okolicach Zakopanego. Polska stolica Tatr oferuje wiele atrakcji. Najciekawiej zapowiada się jednak Party Camp w Białym Dunajcu. Góral Camp to wyjątkowa impreza, która wyjątkowo rozbawi każdego. Organizowana jest w bajecznie położonych Termach Gorący Potok. Sylwester 2018 w Białym Dunajcu to szansa na doskonałą, szampańską zabawę, przywitanie Nowego Roku pod gołym niebem oraz niezapomniane fajerwerki, a wszystko to z poziomu wody, która rozgrzeje Was do czerwoności. To jednak nie jedyne atrakcje tego miejsca, w którym królować będzie dobra muzyka, kulig, wyjazdy na stok narciarski oraz zabawa w okolicznych karczmach. Niewątpliwie będzie się działo, a Biały Dunajec jeszcze nigdy nie widział czegoś podobnego! Nie rezygnuj z genialnej zabawy i przywitania Nowego Roku oraz pożegnania starego w wyjątkowym miejscu. Zarezerwuj miejsce już dziś!

Sylwester 2018/2019 może być niezapomnianym przeżyciem. Wystarczy tylko wybrać najbardziej gorącą imprezę i powitać go na stoku, w karczmie albo w Termach w Białym Dunajcu. Niewątpliwe Sylwester 2018 w Poroninie, Białce Tatrzańskiej lub innych miejscowościach wokół Zakopanego należeć będzie do najlepszych w historii. Do zobaczenia!